Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK "TOBB ETÜ Kamu Sektörü Günü"ne Katıldı
MYK "TOBB ETÜ Kamu Sektörü Günü"ne Katıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde düzenlenen, üniversite mezunlarının ve kamu kurum ve kuruluşlarının bir araya geldiği “TOBB ETÜ Kamu Sektörü Günü” ne katıldı.

Mezunların ve mezun adaylarının olduğu kadar ara sınıftaki öğrencilerin de kariyer bilincinin oluşması ve tüm öğrencilerin kişisel gelişim süreçlerine katkıda bulunmak, mezuniyet sonrası karar verme aşamasında daha sağlıklı tercihler yapmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen sektörel kariyer gününe birçok kamu kuruluşunun yanı sıra öğrenci ve akademisyenler de katıldı. MYK’nın çalışma alanları olan Ulusal Meslek Standartları, Ulusal Yeterlilik ve Belgelendirme, belgelendirme sürecinin işleyişi, belgelerin kullanım amacı ve belgelendirme yöntemleri konularında MYK personeli tarafından açıklamalarda bulunuldu. Etkinlik kapsamında MYK personeli tarafından, bir kariyer hedefi olarak MYK’da çalışmak, MYK’nın yapısı, çalışma alanları ve faaliyetlerinin yanı sıra Europass çalışmaları ile ilgili sunumlar yapıldı.

İş hayatına adım atacak öğrencilere, kariyerlerine daha iyi bir başlangıç yapmada Europass sisteminden nasıl faydalanabileceklerinin anlatıldığı sunumda Ulusal Europass Merkezi olarak MYK’nın faaliyetlerinden ve bu alanda sunduğu hizmetlerden bahsedildi. Europass belgeleri olan; Özgeçmiş, Dil Pasaportu, Diploma Eki, Sertifika Eki ve Hareketlilik Belgesi’nin içeriği ve kullanımı hakkında katılımcılara bilgi verildi.

 

IMG_0433ade