Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, MESS Genel Merkezi'nde Yeterlilik Hazırlama Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
MYK, MESS Genel Merkezi'nde Yeterlilik Hazırlama Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

MESS Ulusal Yeterlilik Hazırlama Birimi’ne Ulusal Yeterlilik Hazırlama sürecine ilişkin bilgi verildi.

Otomotiv sektöründe Ulusal Yeterlilik hazırlamak üzere protokol imzalanan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) temsilcileriyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. 26 Ocak 2010 tarihinde MESS Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Kurumumuzdan Sınav ve Belgelendirme Daire Başkanı Ahmet GÖZÜKÜÇÜK ile Otomotiv Sektör Sorumlusu Turan KÜÇÜK; MESS’den Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Dilek KURT, Eğitim Müdürü Dr. Aykut ENGİN, Otomotiv Sanayi Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan TEZER, Ulusal Yeterlilik hazırlama birimi temsilcileri ile Prof. Dr. M.Nahit SERARSLAN katıldı.


Ulusal Yeterlilik hazırlama sürecine ilişkin MESS ulusal yeterlilik hazırlama birimine bilgi vermenin amaçlandığı toplantıda, Sayın GÖZÜKÜÇÜK Ulusal Yeterlilik Sistemi, Ulusal Yeterlilikler, Yetkilendirme, Sınav ve Belgelendirme ile Eğitim Kurumlarının Akreditasyonu hakkında bir sunum yaptı. Yapılan sunumun ardından Sayın GÖZÜKÜÇÜK, Ulusal Yeterlilik Taslaklarının hazırlanma sürecine yönelik önerilen çalışma yöntemi ile ilgili komisyon üyelerini ve diğer katılımcıları bilgilendirdi. Çalışmanın son bölümünde ise MESS tarafından otomotiv sektöründe hazırlanan Makine Bakımcı Seviye 4 Ulusal Meslek Standardı temel alınarak Makine Bakımcısı Yeterliliği taslak çalışması yapıldı.