Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Antalya ‘da Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Antalya ‘da Bilgilendirme Yaptı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi tarafından 13.02.2018 tarihinde Antalya’da düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

150218-1

Açılış konuşmasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa İSSİ yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin önemi ve sistemin Antalya’da yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

150218-2

Toplantının diğer kısmında Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA ve Birim Koordinatörü Gülden ARIKAN MYK ‘nın kurmuş olduğu Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yaptı.

150218-3

Konferansın son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

150218-1