Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında İzmit’te Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında İzmit’te Bilgilendirme Yaptı.

Öner Personel Belgelendirme Merkezi Ltd. Şti.,Tüpraş İzmit Rafinerisi Üretim Müdürlüğü tarafından 25.01.2018 tarihinde İzmit’te düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

290118-1

Açılış konuşmasında Öner Personel Belgelendirme Merkezi Ltd. Şti. Yönetim Sistemleri Temsilcisi Handan EKEM yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin önemi ve sistemin İzmit’te yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

290118-2

Toplantının diğer kısmında Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Mustafa ÖZGEN MYK’nın kurmuş olduğu Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.