Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Samsun’da Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Samsun’da Bilgilendirme Yaptı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından 18.01.2018 tarihinde Samsun’da düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

220118-1

Açılış konuşmasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk AKYÜZ yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin önemi ve sistemin Samsun ‘da yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

220118-2

Toplantının diğer kısmında Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA MYK’nın kurmuş olduğu Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yaptı.

Konferansın son bölümünde ise MYK Uzmanı Fatih BİLEN katılımcılardan gelen soruları yanıtlandı.

220118-1