Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, “Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Çalışanların Belge Zorunluluğu” Seminerinde Bilgilendirme Yaptı.
MYK, “Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Çalışanların Belge Zorunluluğu” Seminerinde Bilgilendirme Yaptı.

KAYMEK Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A. Ş. tarafından 11 Ocak 2018 tarihinde Kayseri’de düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı seminerde, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

120118-1

Katılımcılara MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirme yapan MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORUDKAYA MYK’nin kurmuş olduğu ulusal yeterlilik sistemi kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler vererek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk kapsamında kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti.

 120118-3

Seminer, MYK Uzman Yardımcısı Yaşar Tuna Zorlu’nun sunumu ile devam etti. Seminerin son bölümünde ise konuşmacılar tarafından katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

120118-4