Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Tokat’ta Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Tokat’ta Bilgilendirme Yaptı.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından 28.11.2017 tarihinde Tokat’ta düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

29.11.2017

Açılış konuşmasında Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet ARAT yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin önemi ve sistemin Tokat ‘ta yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

29.11.2017-2

Toplantının diğer kısmında Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA MYK’nın kurmuş olduğu Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yaptı.

29.11.2017-3

29.11.2017-4