Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Antalya’da Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Antalya’da Bilgilendirme Yaptı.

MEKSA Vakfı tarafından 25.11.2017 tarihinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu değerlendirme ve istişare toplantısında ulusal yeterlilik sistemi ve Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

27.11.2017

Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonuna bağlı 81 ildeki oda başkanlarının katılım sağladığı toplantıda sunum yapan MYK Uzmanı Mustafa ÖZGEN, ulusal yeterlilik sistemi kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler vererek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk getirilen mesleklerde kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti.

27.11.2017-2

Toplantının son bölümünde ise MYK Uzmanı Mustafa ÖZGEN ve MEKSA Vakfı Mal ve Hizmet Üretim Birimleri İşletmesi Belgelendirme Müdürü Nisan ZORLU katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

27.11.2017-3

27.11.2017-2