Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Sayın Bakanımız Jülide SARIEROĞLU, İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Belgelerini Hak Sahiplerine Teslim Etti.
Sayın Bakanımız Jülide SARIEROĞLU, İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Belgelerini Hak Sahiplerine Teslim Etti.

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendi̇kasının (İNTES) "177. Geleneksel Toplantısı"na onur konuğu olarak katılım sağlayan Sayın Bakanımız Jülide SARIEROĞLU konuşmalarında; inşaat sektöründe MYK’nın çok önemli görevler üstlendiğini, sektörde 55 ulusal meslek standardının ve 35 ulusal yeterliliğin yürürlüğe girdiğini, uluslararası akredite 62 kuruluşun sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildiğini, sektörde yaklaşık 80.000 kişinin Mesleki Yeterlilik Belgelerini alarak çalışma hayatına nitelikli eleman kazandırıldığını ifade etmişlerdir.

Toplantının ev sahibi olarak konuşmalarını gerçekleştiren İNTES Genel Başkanı ve MYK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Celal KOLOĞLU ve YOL-İŞ Genel Başkanı Sayın Ramazan AĞAR; ülkemizde mesleki yeterlilik sisteminin kurulması ve işletilmesine yönelik çok önemli faaliyetlerin hayata geçirildiğini, tehlikeli işlerde Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun iş sağlığı ve güvenliğine olan olumlu katkısından ve yarattığı verimlilik artışından duydukları memnuniyetleri dile getirerek inşaat alanında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun kapsamının genişletilmesine yönelik beklentilerini ifade etmişlerdir.

Toplantı sonunda, yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu -İNTES Türkiye MYM- tarafından gerçekleştirilen teorik ve pratik sınavlarda başarı olan çalışanlara Mesleki Yeterlilik Belgeleri Sayın Bakanımız tarafından teslim edilmiştir. 

231117-3