Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bursa’da Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bursa’da Bilgilendirme Yaptı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından 21.11.2017 tarihinde Bursa’da düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

221117-1

Açılış konuşmasında Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN MYK tarafından yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin önemi ve sistemin ülke genelinde yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

221117-2

Toplantının diğer kısmında Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA MYK’nın kurmuş olduğu Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yaptı.

221117-3

Konferansın son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

221117-1