Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Ankara Sanayi Odası‘nda Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Ankara Sanayi Odası‘nda Bilgilendirme Yaptı.

Ankara Sanayi Odası Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi İktisadi İşletmesi ve Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. OSB Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi İktisadi İşletmeleri tarafından 31.10.2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

021117-1

Katılımcılara MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirme yapan MYK Uzmanı Ayşegül Alev AYDIN MYK’nin kurmuş olduğu ulusal yeterlilik sistemi kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler vererek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti.

021117-2

Konferansın son bölümünde ise Ankara Sanayi Odası Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi İktisadi İşletmesi ve Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. OSB Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi İktisadi İşletmeleri temsilcileri ile MYK Uzmanı tarafından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

021117-3

021117-1