Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Konya’da Düzenlenen Tusem 2017 Sonbahar Toplantısında Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Konya’da Düzenlenen Tusem 2017 Sonbahar Toplantısında Bilgilendirme Yaptı.

 Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri tarafından 27.10.2017 tarihinde Konya‘da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Konseyi 2017 Sonbahar Toplantısında, Mesleki Yeterlilik Sistemi ve Kurumumuzun sürekli eğitim merkezleri ile yürüttüğü işbirliği çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 301017-9

301017-10

 

Katılımcılara MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirme yapan MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA MYK’nın kurmuş olduğu ulusal yeterlilik sistemi kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler vermiştir. Bilgilendirmesinde sürekli eğitim merkezleriyle yapılacak olan işbirliklerinin önemine vurgu yapan ORDUKAYA, Sürekli eğitim merkezlerinin kapasitesi ve sahip olduğu insan kaynakları nedeniyle bu merkezlerde sınav ve belgelendirme alanında yapılan iş birliklerinin kurumumuz için önem arz ettiğinin altını çizdi. Mehmet ORDUKAYA geçtiğimiz yıl aynı amaçla düzenlenen toplantı tarihinde hali hazırda 4 olan yetkilendirilmiş sürekli eğitim merkezlerinin sayının, bu sene içerisinde yapılan 9 başvuru ile kısa zaman içerisinde 13’e çıkarılacağını belirtti

301017-11

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA’nın yaptığı sunumun ardından, Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi adına, Selçuk Üniversitesi rektör yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT ve Prof. Dr. Mehmet OKKA, Mehmet ORDUKAYA’ ya teşekkür belgesi verdi.

301017-12

301017-11