Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Giresun’da Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Giresun’da Bilgilendirme Yaptı.

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş tarafından 26.10.2017 tarihinde Giresun’da düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

271017-1

Açılış konuşmalarını sırasıyla Giresun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ÇAKIRMELİOĞLU, Giresun TSO Meclis Başkanı Fikret GÜNAYDIN ve TOBB MEYBEM Genel Müdürü Saygın BABAN'ın yaptığı toplantının bilgilendirme panelinde MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA Katılımcılara Kurumumuzun kısa, orta ve ileri vadede ülkemize sunacağı hizmet ve hedefler, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti. Toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

271017-2

Bilgilendirme toplantısı sonunda TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş tarafından sınavları gerçekleştirilen ve başarılı olan adaylara MYK Mesleki Yeterlilik Belgeleri törenle teslim edildi.

271017-3

271017-4

271017-1