Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Çanakkale’de Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Çanakkale’de Bilgilendirme Yaptı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 25.10.2017 Çarşamba tarihinde Çanakkale ‘de düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 261017-1

Katılımcılara MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirme yapan MYK Uzmanı Fatih BİLEN MYK’nin kurmuş olduğu ulusal yeterlilik sistemi kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler vererek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası meslek  komitesi üyeleri toplantı  yer aldı. Konferansın son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

261017-2


261017-1