Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Gebze’de Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Gebze’de Bilgilendirme Yaptı.

Kaynes Belgelendirme tarafından 23.10.2017 tarihinde Gebze’de düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

241017-4

Açılış konuşmalarını sırasıyla Kaynes Genel Müdürü Çetin TEMEL, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail ÇİLER ve YBK Derneği Başkanı Osman CAMCI’nın yaptığı toplantının bilgilendirme panelinde MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA Katılımcılara Kurumumuzun kısa, orta ve ileri vadede ülkemize sunacağı hizmet ve hedefler,  Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti. Toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

241017-5

241017-6

241017-4