Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Kocaeli’de Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Kocaeli’de Bilgilendirme Yaptı.

SOLİD Belgelendirme ve Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) tarafından 19.10.2017 tarihinde Kocaeli’de düzenlenen ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

231017-3

Katılımcılara MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve belge zorunluluğuna ilişkin bilgilendirme yapan MYK Uzmanı Mustafa ÖZGEN, MYK’nin kurmuş olduğu ulusal yeterlilik sistemi kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler vererek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini ve bunun yanı sıra zorunluluk kişilerin sınav ve belge ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan karşılandığını ifade etti. SOLİD Belgelendirme temsilcileri de gerçekleştirdikleri sınav ve belgelendirme faaliyetleriyle ilgili bilgiler paylaştı. Konferansın son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

 231017-4

231017-3