Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK YEREL YÖNETİMLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONFERANSINDA BİLGİLENDİRME YAPTI
MYK YEREL YÖNETİMLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONFERANSINDA BİLGİLENDİRME YAPTI

Rize Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa hazırlamış oldukları Yerel Yönetimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı 21-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın açılış konuşmaları ile başlayan ve sekiz oturum halinde devam eden konferansta kamu kurumlarından, akademi dünyasından, yerel yönetimlerden ve özel sektörden katılan panelistler; İş sağlığı ve güvenliği (İSG) İSG kültürünün oluşmasında liderlik, İSG’de iletişim, iş kazaları sonrasında idari sonuçlar, iş kazaları sonrası denetim ve teftişler, İSG mevzuatı, iş kazası nedeniyle acil servise başvurular ve karşılaşılan sorunlar ve iş kazaları istatistiklerinde standardizasyon konularında katılımcılarla bilgiler paylaşarak soruları cevaplandırdılar. Programda ayrıca Kurumumuz tarafından ulusal yeterlilik sistemi, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

27072017 1

27072017 2

27072017 3

27072017 1