Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF 2017) Açıldı
Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF 2017) Açıldı

Sakarya İstihdam Fuarı (SAGİF) 18 Mayıs Perşembe günü açıldı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve paydaşları tarafından düzenlenen fuarın açılışında Sakarya Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki TOÇOĞLU, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet BAŞ, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir AKTÜRK ve Kurumumuzu temsilen Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA yer aldı.

 220517-1

Açılış konuşmalarının ardından fuarın düzenlenmesinde büyük emek sahibi kurum ve kuruluş temsilcilerine ödül töreni düzenlendi.  Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA katkılarından ötürü Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Drç Muzaffer ELMAS’a ödülünü takdim etti. 

220517-2

Açılışın ardından Sakarya Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY diğer davetliler ile birlikte fuar alanında yer alan stantları ziyaret etti. Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA fuar alanında Kurumca yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarımız olan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki Sınav Merkezi İktisadi İşletmesi ve CERTURK Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Limited Şirketi stantlarında Mesleki yeterlilik faaliyetleri hakkında Sakarya Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’a bilgi verdi.

 220517-3

Fuar programının ardından Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet BAŞ’ın başkanlığındaki Bakanlık ekibi önce inşaat şantiyesi ziyaretlerinde bulundu. Akabinde Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü binasında toplantı gerçekleştirilerek katılımcıların soruları cevaplandı.

220517-4

220517-1