Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK 31. İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarına Katıldı
MYK 31. İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarına Katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği haftası bu yıl Gaziantep’te Şehit Kamil Kongre Merkezinde 04-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

080517-1

080517-2

Ülkemizde gerçekleşen ölümlü iş kazalarının azaltılması ve toplumda arzulanan farkındalığın sağlanması amacıyla düzenlenen fuara Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA ve Kurum uzmanları katılım sağlamıştır.

Fuarın ilk günü gerçekleştirilen İnşaat Sektöründe Hedef Sıfır ana programında İnşaatlarda Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA Ulusal Yeterlilik sistemi ve İş Sağlığı ve Güvenliğindeki Yeri konulu sunumu ile Mesleki Yeterlilik Kurumunun İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda ülkemizde yerine getirdiği hizmetler hakkında inşaat sektöründe mesleki yeterlilik belgelendirmesi ile ilgili bilgilendirmede bulunmuştur.

MYK, ayrıca kendisine ait stantta, sempozyum boyunca (04-07 Mayıs 2017) ziyaretçilere Mesleki Yeterlilik Kurumu faaliyetleri, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu hakkında bilgilendirme faaliyetlerinde bulundu. Fuarda ayrıca yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarından MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ve Sercan Eğitim Mesleki Yeterlilik Sınav Belgelendirme ve Tic.Ltd.Şti stant açarak yürüttükleri mesleki yeterlilik faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

080517-3

080517-4

080517-5

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA fuar programının akabinde Gaziantep’te merkezi bulunan Sercan Eğitim Mesleki Yeterlilik Sınav Belgelendirme ve Tic.Ltd.Şti’nin merkezine ziyaret ve teftişte bulunarak Kuruluş yöneticilerinden bilgi aldı. Son olarak Gaziantep ilinde yürütülen mesleki yeterlilik faaliyetleri, Sercan Eğitim Mesleki Yeterlilik Sınav Belgelendirme ve Tic.Ltd.Şti ve yetkilendirme süreci devam eden Gaziantep Ticaret Odası yetkilileri ile birlikte değerlendirildi.

080517-6

080517-2