Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Tekirdağ’da Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı
MYK, Tekirdağ’da Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Tekirdağ Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda 27.04.2017 tarihinde düzenlenen ve sivil toplum kuruluşları, eğitimci ve işveren temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıda, Ulusal Yeterlilik Sistemi, Sınav ve Belgelendirme Faaliyetleri, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

280417-1

 

280417-2

Kurumumuz adına toplantıda bilgilendirmede bulunan MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA katılımcılara MYK hakkında bilgilendirme yaparken; ulusal yeterliliklere, meslek standartlarına ve sınav ve belgelendirme faaliyetlerine değinmiştir. Sayın ORDUKAYA, yaptığı sunumda genel olarak MYK’nın sınav ve belgelendirme faaliyetlerine değinerek bugüne kadar 100.000’i aşkın kişinin sınav ve belgelendirme teşviklerinden yararlandığını belirterek MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun gerek işveren gerekse işçilerimize ek bir maliyet getirmediğini ifade etti. Sunum sonrasında katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

280417-3

Ayrıca Sayın ORDUKAYA, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olarak faaliyetlerine devam eden Çetin Akademi Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin (ÇASBEM) sınav merkezine ziyaret ve teftişte bulunarak Kuruluş yöneticilerinden bilgi aldı.

280417-4

280417-1