Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde MEB’e Bağlı Yönetici ve Öğretmenlere Eğitim Verdi
MYK, Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde MEB’e Bağlı Yönetici ve Öğretmenlere Eğitim Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Erzurum Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulunda, 10-14 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Değerlendirme seminerine Mesleki Yeterlilik Kurumu adına MYK Uzmanı Abdullah ÖZDEMİR ve MYK Uzman Yardımcısı Yaşar Tuna ZORLU katılım sağlayarak Mesleki Yeterlilik Kurumu ve faaliyet alanları ile ilgili eğitim verdi.

 130417-1

Mesleki ve Teknik Eğitim Sisteminde Kalite ve Özdeğerlendirme temalı hizmet içi eğitim kapsamında 11 Nisan 2017 tarihinde MYK Uzmanları tarafından verilen eğitimde, MYK’nın kalite güvence sistemi ve yürütmekte olduğu kalite çalışmaları üzerinde durularak belgelendirme kuruluşlarının yetkilendirme sürecinde izlenen kalite güvence kriterleri anlatıldı. Eğitime 81 ilden katılım sağlayan Milli Eğitim Bakanlığında kalite süreçlerinde görevli yönetici ve öğretmenlerin MYK ve faaliyetlerine ilişkin soruları birinci elden cevaplanarak ulusal yeterlilik sistemine ilişkin merak edilen konularda açıklama yapıldı. 

130417-2