Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK Karabük Üniversitesi'nde düzenlenen III. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu'nda Bilgilendirme Yaptı
MYK Karabük Üniversitesi'nde düzenlenen III. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu'nda Bilgilendirme Yaptı

Karabük Üniversitesi’nde 03.04.1017 tarihinde açılışı yapılan ve 3 gün sürecek olan sempozyuma, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, demir çelik sektöründen temsilciler, kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli konuşmacı, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

040417-1

Öğleden sonra Demir Çelik Enstitüsü’nde gerçekleştirilen ve açılışını İran Şerif Teknoloji Üniversitesi(Sharif University of Technology)’nden Majid Pouranvari’nin yaptığı panele Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Erdemir A.Ş., Matil A.Ş. adına temsilciler ve Mesleki Yeterlilik Kurumu adına Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet Ordukaya ve MYK Uzman Yardımcısı Didem Tunç katılım sağlamıştır.

040417-2

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet Ordukaya panelde gerçekleştirdiği sunum ile MYK hakkında bilgilendirme yaparken; MYK’nın demir çelik sektöründe yer alan ulusal yeterliliklerinden, meslek standartlarından bahsetmiştir ve ilgili alandaki belgelendirme faaliyetlerine değinmiştir.

040417-1