Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK İnşaat Sektöründe Hedef Sıfır Pratik Çözümler Sempozyumuna katıldı.
MYK İnşaat Sektöründe Hedef Sıfır Pratik Çözümler Sempozyumuna katıldı.

270317-3

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde inşaat sektöründe gerçekleşen ölümlü iş kazalarının azaltılması ve toplumda arzulanan farkındalığın sağlanması amacıyla 23-24 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da yerli ve yabancı uzmanların katılımı ile “Hedef Sıfır, Pratik Çözümler” başlığıyla düzenlenen sempozyuma Kurumumuzdan Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN ile Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA katılım sağlamıştır.

İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun ele alındığı sempozyumda Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA inşaat sektöründe mesleki yeterlilik belgelendirmesi ile ilgili bilgilendirmede bulunmuştur.  

270317-4

Yapılan bilgilendirmede Mesleki Yeterlilik Kurumunun faaliyetlerinin yanı sıra inşaat sektöründe MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahiplerine sağlanan devlet teşviklerinden bahsedilmiştir.

270317-5

Ayrıca sempozyumda açılan Mesleki Yeterlilik Kurumu standına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan NACAR ziyaretlerini gerçekleştirmiştir.

270317-6

MYK, kendisine ait stantta , sempozyum boyunca (23-24 Mart) ziyaretçilere Mesleki Yeterlilik Kurumu faaliyetleri, Ulusal Yeterlilik Sistemi ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu hakkında bilgilendirme faaliyetlerinde bulundu.

270317-7

270317-4