Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Antakya’da Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı
MYK, Antakya’da Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Antakya Ticaret Odası tarafından 14.03.2017 tarihinde Antakya’da düzenlenen ve sivil toplum kuruluşları, eğitimci ve işveren temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıda, Ulusal Yeterlilik Sistemi, Sınav ve Belgelendirme faaliyetleri, Tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

150317-1

150317-2

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, MYK Uzman Yardımcısı Ahmet Turan YILDIRIM ve MEYBEM A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Saygın BABAN’ın katıldıkları toplantının açılış konuşmasında MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA katılımcılara son yıllarda ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler vererek MYK’nin ülkemizin nitelikli ve belgeli işgücünün temin edilmesi ve iş gücünün uluslararası piyasada hareketliliğinin sağlanması için kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerini aktardı. Sayın ORDUKAYA, yaptığı sunumda genel olarak MYK’nın sınav ve belgelendirme faaliyetlerine değinerek bugüne kadar yaklaşık 100.000 kişinin sınav ve belgelendirme teşviklerinden yararlandığını belirterek MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun gerek işveren gerekse işçilerimize ek bir maliyet getirmediğini ifade etti. Sunum sonrasında katılımcılardan gelen sorular konuşmacılar tarafından cevaplandı.

150317-3

Ayrıca Sayın ORDUKAYA, Hatay’ın İskenderun İlçesinde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olarak faaliyetlerine devam eden MAVİ BELGE Uluslararası Sertifikasyon ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti.’nin yeni sınav merkezine ziyaret ve teftişte bulunarak Kuruluş yöneticilerinden bilgi aldı.

150317-4

150317-5

150317-1