Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Sektör Temsilcileri ve Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları ile Asansör Mesleklerinde Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
MYK, Sektör Temsilcileri ve Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları ile Asansör Mesleklerinde Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından 09.03.2017 tarihinde asansör mesleklerindeki sektör ve Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarının (YBK) temsilcilerinin katılımları ile 25.03.2017 tarihinde asansör mesleklerinde başlayacak olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu hakkında değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.

MYK bünyesinde gerçekleşen söz konusu toplantı, MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA başkanlığında, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) temsilcileri, asansör mesleği ile ilgili sınav ve belgelendirme faaliyetinde bulunan YBK’lardan ASO 2. ve 3. OSB Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası, Uzman Grup Belgelendirme Anonim Şirketi, MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri Anonim Şirketi, BELGETÜRK Uluslararası Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Limited Şirketi ,  Alberk QA Technic Uluslararası Teknik Kontrol ve Belgelendirme Anonim Şirketi temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşmiştir.

Toplantı süresince MYK Uzman Yardımcısı Mustafa ÖZGEN tarafından asansör mesleklerindeki sınav kapasiteleri ve zorunluluk hakkında bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Sektör temsilcileri ve YBK’larla karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak sektöre ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri ele alınmıştır.

100317-1