Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Kahramankazan’da Mesleki Yeterlilik Sistemi Hakkında Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Kahramankazan’da Mesleki Yeterlilik Sistemi Hakkında Bilgilendirme Yaptı.

010317-8

Ankara Sanayi Odası tarafından 28 Şubat 2017 tarihinde Kahramankazan Belediyesi toplantı salonunda yapılan İstihdam Seferberliği toplantısına Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK, ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, İŞKUR Ankara İl Müdürü Ahmet TAŞAN, iş adamları ve ilgili davetliler katıldı.

Çalışma hayatında milli seferberlik konusunun ele alındığı toplantıda açılış konuşmaları sırasıyla Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK ve ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR tarafından gerçekleştirilerek istihdam seferberliğinin önemi ve ülkemize getireceği katkılarına değinildi.

 010317-9

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, nitelikli ve belgeli işgücünün temin edilmesi ve bu kapsamda işverenlere devlet teşvikleri hakkında bilgilendirme yaptı. Bilgilendirmede, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu kapsamındaki mesleklerin istihdam edildiği sektörlerde işveren ve işçilere sınav ve belgelendirme ücretlerinin iade edilmesi ve sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması hakkında bilgi verildi. MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, belge zorunluluğu ve belgelendirme teşviklerine ilişkin bilgilendirmenin ardından katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

010317-10


010317-9