Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Zonguldak’ta Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı
MYK, Zonguldak’ta Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 27 Aralık 2016 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karauğuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ‘Ulusal Yeterlilik Sistemi belge zorunluluğu, teşvik ve destekler’ anlatıldı.

Zonguldak’ta bulunan kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, Bülent Ecevit Üniversitesinde görevli akademisyenler, eğitimci ve işveren temsilcilerinin katılım sağladığı toplantının açılış konuşmasında Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN katılımcılara son yıllarda ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler vererek MYK’nin ülkemizin nitelikli ve belgeli işgücünün temin edilmesi ve iş gücünün uluslararası piyasada hareketliliğinin sağlanması için önemli bir kurum olduğuna dikkat çekerek, bugüne kadar yaklaşık 66.200 kişinin sınav ve belgelendirme teşviklerinden yararlandığını belirterek sağlanan teşvikler sayesinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun gerek işveren gerekse işçilerimize ek bir maliyet getirmediğini ifade etti. Sayın KARAMAN son yıllarda ulusal yeterlilik sisteminin ülke genelinde yaygınlaştırılması için Kurumun yapmış olduğu çalışmalara, MYK’nın kısa ve orta vadedeki hedeflerine ve Zonguldak ilinde gerçekleştirilebilecek olası işbirliklerine değinerek toplantı organizasyonu nedeniyle BAKKA’ya ve ev sahipliğin üstlenen Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü, MYK Başkan Vekili Prof.Dr. Sayın Mahmut ÖZER’e teşekkür etti.

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Sayın Mehmet ORDUKAYA açılış konuşmalarının ardından MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi, belge zorunluluğu ve belgelendirme teşviklerine ilişkin bilgilendirme sunumunu yaparak katılımcılardan gelen soruları  cevapladı.

281216-1

281216-2

281216-3

281216-2