Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK, Malatya’da Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı
MYK, Malatya’da Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 24 Aralık 2016 tarihinde 15 Temmuz Şehitleri Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ‘Ulusal Yeterlilik Sistemi belge zorunluluğu, teşvik ve destekler’ anlatıldı.

Malatya’da bulunan kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, eğitimci ve işveren temsilcilerinin katılım sağladığı toplantının açılış konuşmasında MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA katılımcılara son yıllarda ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler vererek MYK’nin ülkemizin nitelikli ve belgeli işgücünün temin edilmesi ve iş gücünün uluslararası piyasada hareketliliğinin sağlanması için önemli bir kurum olduğuna dikkat çekti.  Sayın ORDUKAYA, bugüne kadar yaklaşık 66.000 kişinin sınav ve belgelendirme teşviklerinden yararlandığını belirterek sağlanan teşvikler sayesinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun gerek işveren gerekse işçilerimize ek bir maliyet getirmediğini ifade etti. Açılış konuşmalarının ardından MYK Uzmanı Abdullah ÖZDEMİR; MYK, Ulusal Yeterlilik Sistemi, belge zorunluluğu ve belgelendirme teşviklerine ilişkin sunumunu yaptı. Sunum sonrasında katılımcılardan gelen soruların  cevaplandı.

261216-1 261216-2
261216-3
261216-2