Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri 7. Türkiye Enerji Zirvesinde 2016 Altın Vana Ödülü Mesleki Yeterlilik Kurumu’na Verildi
7. Türkiye Enerji Zirvesinde 2016 Altın Vana Ödülü Mesleki Yeterlilik Kurumu’na Verildi

Her yıl Türkiye’nin başka bir ilinde gerçekleştirilen ve tüm enerji piyasası oyuncularını bir araya getiren, bu yıl 24-26 Kasım tarihleri arasında Adana’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Dr. Berat ALBAYRAK’ın da katılımlarıyla düzenlenen 7. Türkiye Enerji Zirvesinde personel belgelendirme faaliyetlerine sağladığı katkıları nedeniyle Mesleki Yeterlilik Kurumu “Altın Vana” ödülüne layık görüldü.

Belge zorunluluğu kapsamında yürütülen çalışmalar ve sağlanan teşvikler ile enerji piyasasında istihdam edilen çalışanların MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerine sahip olmalarını destekleyen MYK’nın layık görüldüğü “Altın Vana” ödülü Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sayın Fatih DÖNMEZ tarafından MYK adına Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA’ya takdim edildi.

Düzenlenen gecede MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan GAZBİR - GAZMER Doğal Gaz Enerji Eğitim Belgelendirme ve Denetim Teknolojik Hizmetler Ltd. Şti.  Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde başlatılan ve sektör uzmanları tarafından derslerin verildiği sosyal sorumluluk projesi ile 4. kez Altın Vana ödülü almaya hak kazandı. 

251116-7

 

112516-8

 

112516-9

112516-8