Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Eğitim ve Öğretim Kurumlarının Akreditasyonuna ilişkin Yönetmelik Taslağı Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi.
Eğitim ve Öğretim Kurumlarının Akreditasyonuna ilişkin Yönetmelik Taslağı Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim ve Öğretim Kurumlarının Akreditasyonuna ilişkin Yönetmelik Taslağının hazırlanması çalışmaları kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu temsilcilerinden oluşturulan Çalışma Grubu toplantısı 14 Kasım 2016 tarihinde Kurumumuzda gerçekleştirdi.

Toplantı açılışında Kurum Başkan Yardımcımız Sayın Metin KARAMAN, Eğitim ve Öğretim Kurumlarının Akreditasyonuna ilişkin Yönetmelik Taslağının hazırlanması sürecinde gerçekleştirilen çalışmalara değinmiş ve eğitim ve öğretim kurumlarının kalitesinin artırılmasına yönelik sürdürülen bu çalışmalara MYK Yönetimi tarafından büyük önem verildiğini vurgulamıştır.

Toplantının devamında, sürece ilişkin Kurumumuz tarafından yürütülen çalışmalar, Çalışma Grubu üyeleri tarafından iletilen görüşler ve Yönetmelik Taslağında ilişkin “alternatif süreç önerileri” katılımcılarla paylaşılmıştır.

151116-2