Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri 4. Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Sempozyumunda Mesleki Yeterlilikler Konuşuldu
4. Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Sempozyumunda Mesleki Yeterlilikler Konuşuldu

Uygunluk Değerlendirme Derneği tarafından bu yıl 4 üncüsü düzenlenen uygunluk değerlendirme sempozyumu 11 Kasım 2016 tarihinde Harbiye Askeri Müzesinde Bakanlıkların ve uygunluk değerlendirme kuruluşlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

151116-1

Etkinliğin birinci gününde yapılan mesleki yeterlilikler panelinde MYK Uzmanı Abdullah ÖZDEMİR mesleki yeterlilik sisteminin önemi ve özelliklerini anlatan sunumunda Türkiye’nin kalkınması ve toplumsal refahının sağlanmasının, istihdam piyasasının sorunlarının çözülmesinin ve iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasının mesleki yeterlilik sisteminin güçlendirilmesinden geçtiğini vurguladı.

Ardından TÜRKAK Personel Belgelendirme Dairesi Başkanı Dr. Recep AYVALIK tarafından akreditasyon sürecine ve güncel deneyimlere ilişkin bilgiler paylaşıldı. Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. İK Yönetmeni Hamdi KASAP tarafından gerçekleştirilen "Elektrik Dağıtım ve Perakende Çağrı Merkezinde Mesleki Yeterlilik" konulu sunumunda belge zorunluluğu olmayan bir alanda personellerine MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi aldırmalarının sağladığı avantajlar ve faydalar katılımcılara anlatıldı. Farklı paneller ve oturumlarla devam eden sempozyumda MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu ve teşviklere ilişkin düzenlemeler hakkında katılımcılar bilgilendirdi.