Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu BTSO MESYEB’de Denetimlerde Bulundu
Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu BTSO MESYEB’de Denetimlerde Bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu Kurum Başkanımız Sayın Adem CEYLAN ile birlikte 25.09.2016 Pazar günü BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi Limited Şirketini (MESYEB) ziyaret ederek, İnşaat, Metal, Enerji, Otomotiv ile Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektörlerinde toplam 64 meslekte sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin yapıldığı yeni yapılan sınav uygulama atölyelerinde denetimlerde bulundu.

260916-3z

 

260916-1

Sayın Bakanımız Müezzinoğlu özellikle Çelik Kaynakçısı Seviye 3 Ulusal Yeterliliğinde performans sınavlarının yapıldığı kaynak kabinlerinde incelemelerde bulundu.

Sınav uygulama alanlarını teftiş eden Sayın Bakanımız akabinde aynı yerleşke içerisinde kurulan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi, İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezini inceledi.

260916-4

İncelemeler sonrasında Sayın Bakanımız BTSO MESYEB Merkezinde Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Kurum Başkanımız Sayın Adem Ceylan ve Bursa Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim İbrahim Burkay ve BTSO Genel Yöneticilerinden sunum eşliğinde bilgi aldı.

260916-2

Programda Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin, Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Mesleki BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İsmail Kuş ve Cüneyt Şener ile yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

260916-3