Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Mesleki Yeterlilik Kurumu, İş ve Meslek Danışmanlarına MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı.
Mesleki Yeterlilik Kurumu, İş ve Meslek Danışmanlarına MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Yaptı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) arasında 13.07.2016 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde; İŞKUR bünyesinde istihdam edilen iş ve meslek danışmanları MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğuna yönelik 15.07.2016 tarihinde eğitime tabi tutuldu.  

150716-2

ÇASGEM bünyesinde gerçekleştirilen eğitime Mesleki Yeterlilik Kurumu adına bilgilendirme yapmak üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN, Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ ve MYK uzmanları katılım sağladı. 

150716-3

Toplantıda; Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, işverenlerin maruz kalabilecekleri cezai müeyyideler, MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli çalışanları istihdam eden işverenlerin yararlanabilecekleri teşvikler, çalışanların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ile elde edecekleri kazanımlar ve Europass sistemi hakkında katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

 

150716-4

 

150716-5

Yapılan işbirliği protokolü kapsamında 81 ilde çalışan yaklaşık 3707 İş ve Meslek Danışmanına MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğuna yönelik eğitimlere devam edilecek.

 

Eğitimlerini tamamlayan iş ve meslek danışmaları, sahaya inerek; 81 ilde işyerlerini ziyaret edecek,  işverenleri ve çalışanları MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, cezai müeyyideler ve Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olan çalışanların kazanımları ve işverenlere yönelik teşvikler hakkında bilgilendirecek.  

150716-3