Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri MYK 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü Etkinliğinde Bilgilendirme Yaptı
MYK 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü Etkinliğinde Bilgilendirme Yaptı

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Ankara’da düzenlenen etkinlikle 9 Haziran Dünya Akreditasyon Günü kutlandı. Etkinlikte Mesleki Yeterlilik Kurumunu Başkan Yardımcısı Metin Karaman ve Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA temsil etti.

Etkinlikte açılış konuşmalarının ardından TÜRKAK’tan akreditasyon hizmeti alan kamu kuruluşlarının uygulama sahalarındaki akreditasyon ve yetkilendirme faaliyetlerinin paylaşıldığı panel programı icra edildi. Panelde sırasıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu, Ekonomi Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri Kamuda akreditasyon hizmetleri ile ilgili sunum yaptı. Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA tarafından Ulusal Yeterlilik Sisteminde Akreditasyon başlıklı sunum ile katılımcılara Mesleki Yeterlilik Kurumu, Ulusal Yeterlilik Sistemi, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, sınav ve belgelendirme alanındaki personel belgelendirme akreditasyon şartı ve MYK-TÜRKAK işbirliği protokolüne ilişkin bilgiler verildi.

100616-1

100616-2

100616-3