Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Sayın Bakanımızın Teşrifleriyle Açılan Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarında (SAGİF) MYK Bilgilendirme Yaptı
Sayın Bakanımızın Teşrifleriyle Açılan Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarında (SAGİF) MYK Bilgilendirme Yaptı

Sakarya İstihdam Fuarı (SAGİF) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun teşrifleriyle 12 Mayıs Perşembe günü açıldı. Açılış konuşmalarında Sayın Bakanımız özellikle istihdam alanında son yıllarda gerçekleştirilen faaliyetleri rakamlarıyla birlikte aktararak istihdam konusunda ülkemizin geldiği noktayı katılımcılara aktardı.

130516-1

130516-2

Fuar açılışının akabinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Konferansı'nda konuşan Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın bağlı ve ilgili kuruluşları ile birlikte gerçekleştirilen çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Sayın Bakanımız, İstihdam alanında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün,  İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğünün, Sosyal Güvenlik alanında Sosyal Güvenlik Kurumunun ve Mesleki Yeterlilikler alanında ise Mesleki Yeterlilik Kurumunun gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve bu faaliyetlerin ülkemize katkıları dinleyicilere aktardı.

130516-3

Konferansın ikinci bölümünde ise Çalışma ve sosyal Güvelik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ahmet Erdem’in başkanlığında yapılan panelde konuşmacı olarak Çalışma Genel Müdürü Sayın Nurcan Önder, İş sağlığı ve Güvenliği genel Müdürü Sayın Kasım Özer, İŞKUR Genel Müdür V. Sayın Mehmet Ali Özkan,  SGK Başkanı Sayın Mehmet Selim Bağlı ve MYK Başkanı Sayın Adem Ceylan katılımcılara görev alanlarına ilişkin teknik bilgilendirme yaptı. Teknik bilgilendirme sunumunda MYK Başkanı Sayın Adem Ceylan, MYK faaliyetleri ve özellikle MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğuna ilişkin güncel bilgileri katılımcılar ile paylaşarak, sunum sonrası katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

130516-4

Konferans sonrasında MYK Başkanı Sayın Adem Ceylan, Sakarya İlinde merkezi bulunan Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜSEM) ve Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Mesleki Sınav Merkezi İktisadi İşletmesi ne ziyaret ve teftişlerde bulunarak, sınav merkezi Başkan ve Müdürlerinden bilgi aldı.

130516-5

130516-1