Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Bşk. Haberleri Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çevre Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde 13 Nisan 2016 tarihinde imzalanan protokol hakkında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı açılış konuşmasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Selami Merdin Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolüne ilişkin bilgi vererek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürleriyle protokol kapsamında yapılmasını gereken faaliyetlere ilişkin beklentilerini paylaştı.

Toplantıda, MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA Ulusal Yeterlilik Sistemi ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğuna ilişkin sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca protokol kapsamında verilecek eğitimlerde kullanılmak üzere MYK tarafından yayımlanan inşaat sektöründeki 17 Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilikleri içeren kitaplar ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğuna ilişkin 20.000 el ilanı 81 ile gönderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü temsilcileri ile paylaşıldı.

110516-1 110516-2
110516-2