Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) arasında "Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü" İmzalandı.
Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) arasında "Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü" İmzalandı.

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu çerçevede, MYK’nın operasyon faydalanıcısı olduğu Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Projesinin (TUYEP) hibe bileşenlerinden olan ‘‘VOC-Test Merkezleri-III Hibe Programı’’ kapsamında hibe almaya hak kazanan kuruluşlardan Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) ile 07 Haziran 2021 tarihinde Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

MYK Başkanı Adem CEYLAN ve TÜÇEV Vakıf Müdürü Gürkan BÜYÜKKARALI’nın imzaladığı Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile “Kağıt Atık Geri Kazanım Elemanı (Seviye 3), Kazı ve İnşaat Atıkları İmha Personeli (Seviye 3), Oto Temizleme ve Sökme İşçisi (Seviye 3) ve Oto Temizleme ve Sökme İşçisi (Seviye 4)” mesleklerine yönelik ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

080621-4

 
1632480087.339 - 24.09.2021 11:15:08 - 10.6.40.127 - [3.235.175.15]