Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Tekstil Sektöründe 3 Adet Ulusal Meslek Standardı ve 5 Adet Ulusal Yeterlilik Revize Edildi.
Tekstil Sektöründe 3 Adet Ulusal Meslek Standardı ve 5 Adet Ulusal Yeterlilik Revize Edildi.

“Ulusal Meslek Standartlarının ve Ulusal Yeterliliklerin Hazırlanması Hakkında Yönetmelik” doğrultusunda yürürlükte olan ulusal meslek standartları en geç beş yılda bir yeniden değerlendirilmekte ve ulusal meslek standartlarında yapılan güncellemeler doğrultusunda ulusal yeterliliklerde güncellenmektedir.

Bu kapsamda Tekstil, Hazır Giyim, Deri sektöründe Atkılı Örme Operatörü (Seviye 3), Çözgülü Örme Operatörü (Seviye3), Örme Operatörü (Seviye 4) Ulusal Meslek Standartları ve İplik Eğirme Operatörü (Seviye3), İplik Bitim İşlemleri Operatörü (Seviye3), İplik Operatörü (Seviye 4), Ön İplik Operatörü (Seviye 3), Ön İplik Operatörü (Seviye 4) Ulusal Yeterlilikleri Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TTSİS)tarafından güncellenmiş olup ilgili tarafların görüşüne sunulmuştur.

Söz konusu güncellenmiş Ulusal Meslek Standartlarına ve Ulusal Yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

Revize Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterlilikler için görüş alma süreci 26 Şubat 2018 tarihinde tamamlanacaktır. Gelen görüşler doğrultusunda TTSİS tarafından gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra, nihai taslaklar MYK Tekstil, Hazır Giyim, Deri Sektör Komitesine sunulacaktır.

iplikManager File SuffixiplikManager File SuffixManager File Suffix2018-30-01