Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği İle Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı
Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği İle Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği ile 23 Ocak 2018 tarihinde Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ile Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği Başkanı Levent ERKEK’in imzaladığı Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile ARFF Memuru (Seviye 5) ve ARFF Uzmanı (Seviye 6) mesleklerine yönelik yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği ile imzalanan protokol kapsamında hazırlanacak yeterlilikler için tıklayınız.

240118-1