Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş ile İşbirliği Protokolü İmzalandı.
Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş ile İşbirliği Protokolü İmzalandı.

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı, ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

Yürütülen çalışmalar kapsamında, Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik sektöründe, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) ile 30 Ekim 2017 tarihinde Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ile TÜPRAŞ Genel Müdürü İbrahim YELMENOĞLU’nun imzaladığı Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile, “Petrol Rafinerisi Operatörü (Seviye 2), Petrol Rafinerisi Saha Operatörü (Seviye 3), Petrol Rafinerisi Kontrol Operatörü (Seviye 4) ve Petrol Rafinerisi Baş Operatör (Seviye 5)” mesleklerine yönelik meslek standardı ve yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

fabrika-baca