Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı
Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı, ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

Yürütülen çalışmalar kapsamında, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile 01 Aralık 2017 tarihinde Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ile Türkiye Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet AKARCA’nın imzaladığı Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile, medya alanına ait 9 mesleğe yönelik yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında hazırlanacak taslak yeterlilikler için tıklayınız.

fotgraf makinasi

 
1545131080.631 - 18.12.2018 11:04:40 - 10.6.30.127 - 3.80.85.76