Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri TOBB Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi ile Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı
TOBB Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi ile Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile TOBB Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi arasında inşaat sektöründe 4 ulusal meslek standardı ve 5 ulusal yeterliliğin hazırlanması amacıyla 10 Ağustos 2017 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı.

110817-5

TOBB ile MYK arasındaki "Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlanması İşbirliği Protokolü" imza töreni, TOBB Sosyal Tesislerinde düzenlendi. Törene MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan ÜLKEN, TOBB Toprak Sanayi Meclis Başkanı Sayın Kadir BAŞOĞLU, MYK temsilcileri, TOBB Toprak Sanayi Meclis üyeleri ve ilgililer katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan TOBB Toprak Sanayi Meclis Başkanı Sayın Kadir BAŞOĞLU, toprak sanayi alanında yer alan ve henüz standardı hazırlanmamış meslekleri belirleyerek, Meclis olarak TOBB adına hazırlamak üzere MYK’ya başvuruda bulunduklarını belirtti. MYK’nın da başvurularını olumlu karşıladığını ve belirlenen mesleklerin standart ve yeterlilik hazırlama çalışmalarına bugünden itibaren başlayacaklarını ifade etti.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan ÜLKEN yaptığı konuşmada, TOBB olarak MYK ile yürütülen çalışmaları önemsediklerini ifade ederek, süreçle ilgili verdiği desteklerden dolayı MYK’ya teşekkür etti. TOBB olarak birden çok sektörde standart ve yeterlilik hazırlama çalışmalarını yürüttüklerini, sınav ve belgelendirme alanında da MEYBEM olarak inşaat, metal gibi sektörlerde faaliyet gösterdiklerini belirtti ve diğer sektörlerde de çalışmalarını yaygınlaştıracaklarını dile getirdi.

MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN ise yaptığı konuşmada, MYK’nın ülkemizde nitelikli eleman yetiştirmek için kurulduğunu belirterek, nitelikli işgücünün belgelendirilmesinde sanayi ile işbirliğinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Bu anlamda TOBB’un en büyük paydaşları olduğunu ifade ederek, yeterlilik sistemi açısından TOBB’un konuya ilişkin hassasiyetinin en üst seviyede olduğunun farkında olduğunu belirterek, TOBB yönetimine teşekkürlerini iletti. 

110817-6

İşbirliği protokolü, yapılan konuşmaların ardından MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan ÜLKEN tarafından imzalandı.

110817-7