Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Özel Güvenlik ve Görev Hayvanları Alanında Meslek Haritası Çalıştayı Gerçekleştirildi
Özel Güvenlik ve Görev Hayvanları Alanında Meslek Haritası Çalıştayı Gerçekleştirildi

Özel Güvenlik ve Görev Hayvanları alanında meslek standardı hazırlama çalışmalarına temel teşkil edecek meslek haritasının hazırlanması amacıyla ilgili kamu kurumlarının, meslek kuruluşlarının ve sektör temsilcilerinin katılımı ile 22 Mayıs 2017 tarihinde Kurumumuzda “Özel Güvenlik ve Görev Hayvanları Alanı Meslek Haritası Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Adalet ve Güvenlik Sektör sorumlusu Korel ÜNSAL tarafından Ulusal Yeterlilik Sistemi, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun amacı, yapısı, görevleri ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendirme yapıldı. 

250517-2

Meslek haritalama çalışmasının amaç ve yöntemi konusunda katılımcılar Moderatör Eyyüp ONAT tarafından bilgilendirildikten sonra çalıştayın ikinci kısmına geçildi. İkinci kısımda “Özel Güvenlik alanı” ve “Görev Hayvanları alanı” olmak üzere iki ayrı meslek haritalama çalışması yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda Moderatörler eşliğinde  sektördeki meslekler ile  mesleklerin sınır ve kapsamını belirten meslek haritası taslağı oluşturuldu.

250517-3

250517-2