Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Otopark İşletmecileri Derneği arasında “Otopark Görevlisi Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Otopark İşletmecileri Derneği arasında “Otopark Görevlisi Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Otopark İşletmecileri Derneği arasında Otopark Görevlisi (Seviye 3) ulusal meslek standardının hazırlanması amacıyla 28 Şubat 2017 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı.

Kurumumuzda gerçekleştirilen törene Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN ile Otopark İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nurettin KORKUT ve ilgililer katılım sağladı.

MYK Başkanı Sayın CEYLAN törende yaptığı konuşmada; otopark görevlisi meslek standardının hazırlanarak iş piyasasının bu alanda çalışanlardan beklendiği niteliklerin belirlenmesinin ve bu niteliklere uygun şekilde belgelendirilmesinin büyük öneme saip olduğunu ifade etti.

Birçok sektör ve alt sektörde çok sayıda mesleğin ulusal meslek standardının ve ulusal yeterliliğinin hazırlandığını ifade eden CEYLAN; otopark görevlisi mesleğinin toplumsal hayatta insan faaliyetlerini etkileyen bir meslek olduğunu; sektörün gelişimi için belli bir standarda kavuşmuş nitelikli ve belgeli işgücünün istihdamının önemli olduğunu vurguladı.

Otopark İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KORKUT ise; otopark görevlisi ulusal meslek standardını hazırlayarak sektörün ihtiyaçlarını karşılamayı ve dernek olarak sektöre en iyi şekilde hizmet etmeyi hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca nitelikli işgücü yetiştirilmesinde ulusal meslek standartlarının hazırlanmasının önemini vurguladı.

İşbirliği protokolü; yapılan konuşmaların ardından Sayın CEYLAN ile Sayın KORKUT tarafından imzalandı.

010317-2

010317-2

010317-2

010317-2