Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri MYK, 8. Kimya Endüstri Gelişim Şurasında Bilgilendirme Yaptı.
MYK, 8. Kimya Endüstri Gelişim Şurasında Bilgilendirme Yaptı.

Kimya sektörü meslek örgütlerinin oluşturduğu Kimya Sektör Platformu tarafından kimya sanayi sorunlarının ele alınması amacıyla gerçekleştirilen 8 inci Kimya Endüstri Gelişim Şurası 15-16 Aralık 2016 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

201216

Kimya sektör temsilcilerinin katılım sağladığı Şura kapsamında 15 Aralık 2016 tarihinde düzenlenen “2023 İşgücü Planlaması Kimya Sektöründe Eğitim, Mesleki Yeterlilik ve Bilgilendirme” oturumunda MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ tarafından Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Ulusal Yeterlilik Sistemi hakkında sunum gerçekleştirildi.

Sunum kapsamında Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik sektöründe bugüne kadar Kurumumuz koordinasyonunda yürütülen çalışmalar, imzalanan işbirliği protokolleri, sektörde hazırlanan ulusal meslek standartları ve ulusal yeterlilikler ile sınav ve belgelendirme faaliyetleri aktarılmış olup, ulusal yeterlilik sistemi kapsamında geleceğe dönük sektörde yapılması gereken çalışmalar, sektörden beklenen katkılar ifade edilmiştir. Sunum akabinde katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.

201216-1