Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Sayın Bakanımızın da teşrifleriyle MYK ile ASKON arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.
Sayın Bakanımızın da teşrifleriyle MYK ile ASKON arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun da katıldığı toplantıda MYK ile Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) arasında Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

 121216-1

10 Aralık 2016 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uygulamaları:  İşçi -  İşveren Uygulamalarında Güncel Durum” konulu toplantıda Sayın Bakanımız katılımcılara hitap ederek çalışma hayatında yapılan faaliyetleri anlattı. MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN tarafından da Ulusal Yeterlilik Sistemindeki güncel duruma ilişkin bilgiler verildi.

 121216-2

Toplantıda, “Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanması Projesi (UYEP-II)” çerçevesinde MYK tarafından ASKON’a sağlanan hibelerle oluşturulan “Perakende Sektörü ASKON VOC-Test Merkezi Projesi”ne yönelik Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

 121216-3

Protokol kapsamında ASKON; E-Ticaret Elemanı (Seviye 4) meslek standardı ile E-Ticaret Elemanı (Seviye 4), Kasiyer(Seviye 3), Mağaza Satış Alanı Geliştirme ve Yerleştirme Sorumlusu (Seviye 5) yeterlilik taslaklarını hazırlayacaktır.


121216-3121216-4

 121216-4