Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri MYK, TEGEP 6. Eğitim ve Gelişim Zirvesine Katılım Sağlayarak Bilgilendirme Yaptı
MYK, TEGEP 6. Eğitim ve Gelişim Zirvesine Katılım Sağlayarak Bilgilendirme Yaptı

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen Eğitim ve Gelişim Zirvesinin altıncısı 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Yeniden Öğren Temalı Zirveye otuzun üzerinde konuşmacı katılım sağlayarak öğrenme ve gelişim alanında pek çok güncel konunun yer aldığı bilgilendirmeler yaptı. Zirvede, Mesleki Yeterlilik Kurumu Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ “Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Kurumsal Eğitmen Meslek Standartları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

251116-4

Sunum kapsamında ulusal yeterlilik sistemi ve bu çerçevede MYK tarafından gerçekleştirilen faaliyetlere değinilerek 686 ulusal meslek standardının ve 341 ulusal yeterliliğin yürürlüğe girdiği, MYK tarafından yetkilendirilmiş 57 sınav ve belgelendirme kuruluşu tarafından sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin sürdürüldüğü ifade edildi.   

251116-5

Yürütülen çalışmaların temelinde eğitim ile istihdam arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ve kalite güvencesi sağlanmış sınav ve belgelendirme faaliyetleri ile önceki öğrenmelerin tanınmasının yer aldığı vurgulanarak kurumsal eğitmen mesleğinde kaydedilen gelişmelere değinildi.

“Kurumsal Eğitmen (Seviye 5)” ve “Kurumsal Eğitmen (Seviye 6)” Ulusal Meslek Standartlarının yürürlüğe girdiğini ifade eden Sayın ZİLELİ, bundan sonraki süreçte söz konusu meslekte ölçme, değerlendirme ve belgelendirmeye yönelik hususları düzenleyen ulusal yeterliliklerin hazırlanması ve ölçme, değerlendirme ve belgelendirme faaliyetlerine başlanmasının önemine vurgu yaptı.      

251116-6

251116-4