Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri MYK, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisine Katılım Sağlıyor
MYK, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisine Katılım Sağlıyor

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisine katılım sağlıyor.  

Sempozyum açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT ve Emniyet Genel Müdürü Sayın Selami ALTINOK’un katılımlarıyla gerçekleşti.

Sempozyum açılışı akabinde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından kurulan stantlar ziyaret edildi. Bu kapsamda, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU MYK standını ziyaret ederek yapılan son çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

181116-1

Çeşitli panellerin ve oturumların düzenlendiği sempozyumun 2 nci gününde gerçekleşen “Şoförlerin Eğitimi ve Denetiminin Trafik Güvenliğine Katkısı” konulu panele MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ katılım sağlayarak Kurum tarafından yürütülen faaliyetler, bu çerçevede karayolu taşımacılığı alanında kaydedilen gelişmeler, bundan sonra yürütülebilecek çalışmalar hakkında bilgi veren bir sunum gerçekleştirdi.   

181116-2

19 Kasım Cumartesi gününe kadar sürecek etkinlik boyunca MYK standında; Kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu ve Europass sistemi konularında MYK uzmanları tarafından katılımcılara bilgi verilecektir.