Çimento Sektörüyle İşbirliği

MYK Yönetim Kurulu’nun 10 Nisan 2009 tarihli kararı ile çimento sektöründe meslek standardı hazırlamak üzere görevlendirilen Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’na (ÇEİS) üye kuruluşların temsilcilerinden oluşan “Çalışma İlişkileri Kurulu” 30 Nisan 2009 tarihinde Denizli Çimento TAŞ’nde toplandı.

Ana gündem maddesi “MYK-ÇEİS işbirliği içerisinde meslek standartlarının hazırlanması ve kuruluşların görevlendirilmesi” olan toplantıya; ÇEİS Genel Sekreteri Av. Sancar BAYAZIT, Av. Füsun GÖKÇEN, Dr. Av. Ertan İREN, Araştırma Uzmanı Özgür ACAR ile Çimentaş, Adana Çimento, CIMPOR Yibitaş, Batıçim, Nuh Çimento, Set Çimento, Akçansa Çimento, Vicat, Denizli Çimento ve Bursa Çimento’nun Genel Müdür ve İnsan Kaynakları Yöneticileri katıldı.

Toplantıya Kurumumuzu temsilen Meslek Standartları Dairesi Başkanı Firuzan SİLAHŞÖR ana gündem maddesi kapsamında ÇEİS’ üye Kuruluşların temsilcilerine bilgilendirme yaptı. Katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

MYK ile ÇEİS arasında 22 Mayıs 2009 tarihinde Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalanacak ve çimento sektöründe meslek standardı geliştirme çalışmaları başlatılacak.