Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası ile Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası ile Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı

“Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanması” UYEP II Projesi VOC-Test Merkezleri–II Hibe programı kapsamında 14 farklı kuruluş 10 sektörde meslek standartlarının ve yeterliliklerin geliştirilmesi, ulusal yeterliliklere dayalı ölçme, değerlendirme ve belgelendirme faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla hibe almaya hak kazanmıştır.

Bu kapsamda, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) ile Kurumumuz arasında 24 Mayıs 2016 tarihinde Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ve ÇEİS Genel Sekreteri H. Serdar ŞARDAN’ın imzaladığı Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile ÇEİS’in “CemenTTest” isimli projesi kapsamında çimento sektörüne yönelik standart ve yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

ÇEİS ile imzalanan protokol kapsamında hazırlanacak taslak meslek standartları için tıklayınız…

ÇEİS ile imzalanan protokol kapsamında hazırlanacak taslak yeterlilikler için tıklayınız…

 250516-1